Fórum - Téma


Úvaha


Fórum O článcích Úvaha
2009-03-10 23:03:04

Zdravím, Vás všechny kolegyně a kolegové. Je věc která mi docela vadí a možná nejsem sám, ale nenašel jsem ji ještě interpretovanou. Nedávno mi přišel na PC prográmek k umožnění, kdo PC ovládá. Tak dobrá proč né, ale ten dotazník mě dostal. Ve finále otázka zněla: „Jaké zastáváte zaměstnání“ a bylo to rozděleno dle výšky dosaženého vzdělání, na konci stálo bez vzdělání – Popelář, Řidič apod. Takže podle veřejného mínění jsme nevzdělanci. Co vím, tak jsme většina, alespoň se středním vzděláním a znám dost kolegů co mají před příjmením i titul Ing. A proto stále nemohu pochopit, proč nás veřejné mínění stále bere za podřadné a stále všichni utočí na naší práci? Kamioňáci jsou ti nejhorší, kteří běhají po světě. Kamioňák nemůže zastavit ať na vesnici nebo v městě, v klidu u obchodu. Všude je zákaz staní nebo zákaz vjezdu nák. vozidel, když se stane nehoda „vždy za to může kamioňák“, vždyť on je profík, tomu se to nesmí stát, atd.….. Těch případů je mnoho.

Ano uznávám je nás na naše silnice hodně a stím mi nic neuděláme. Také, jsme velcí a těžcí, takže jsou s námi nějaké problémy, ale s kým nejsou? Přece na druhou stranu, jsme také lidi a každý má své povolaní. Stejně jako manažér v osobáku a kravatě si jde nakoupit, tak i já kamioňák si chci nakoupit, nic víc. Další věc, která mně hodně dostává je fakt problémy na silnicích. Nehoda kamionu to je černý sen každého z nás (alespoň doufám). Vždy slyším za to může „ON“! Ale už neříkají, když náhodou kamionem postrčíš osobák před sebou, on tam měl 40m mezeru, ale já ho chtěl předjet a tak sem mu tam vjel a už tam měl jen 15m a proto to nedobrzdil. Předjížděl sem a myslel, že to vyjde, ale nevyšlo. Já se nezabil, ten co jel proti mně to raději narval na kraj silnice a stáhlo ho to do škarpy. Zase jen bude oznámeno kamion vjel do příkopu a tam se převrátil a ten co to zavinil o tom ani neví, protože jede jako prase a už je o několik Km dál.

Každý na nás jen nadává. Ano i mezi námi se najdou divní patroni, to uznávám, ale nakonec kde né. Všude po světě funguje, pokud zablikám světli, tak to znamená, že ho pouštím, ať ve městě na křižovatce nebo na nájezdovém pruhu dálnice nebo jinde. Málo kdo to, ale z těch nejvíce dotčených vidí, protože nesledují provoz a zpětné zrcátko jako když nemají. Po cizině pokud zapnu směrovku na mne blikne i osobák a umožní mi předjetí nebo objetí. Na našich cestách né, tam to znamená, že upozorňuje teď né jedu já. A stále do kola, ale to všichni známe, kdyby si jednou sedl policajt jako závozník a sledoval to tak by se divil.

Každý rok musíme mít školení, máme i psychotesty abychom mohli na silnice. S těmi osobáky podle mého je to stále horší! Psychotesty nemají, školení také ne! Od doby co udělali autoškolu se několikrát změnila vyhláška, ani nevědí! Z vlastní zkušenosti, když můj kluk dělal autoškolu na M1, tak se učil u dědy o prázdninách. Jenže najednou nahlídl do knížky a divilse co je to za značky, když on dělal autoškolu, tak to nebylo.

Když se snaží všichni zamýšlet nad kamioňáky, máme desatero atd. Ale kdo se konečně začne zamýšlet nad těmito problémy z té druhé strany?

Mou osobu mrzí vizitka „pro boha kamioňák“ . Je to jen veřejné mínění, které to zněj, dělá. Bud nikde a nebo hodně zřídka je slyšet „ díky kamioňák“. Co může tento názor na věc Změnit????

Děkuji, pokud jste to dočetli až do konce i když by se dalo pokračovat dál

2009-05-05 21:16:40

Ahoj kolego plně stebou souhlasím myslím že psycho.testy by měl dělat každej kdo si dělá ŘP i na babetu.protože to co někteří předvádí stoho jde hlava kolem

2010-06-23 19:40:33

Jíro: já s tebou taky plně souhlasím,

já v září nastupuju na střední školu a když se mně někdo ptá, co chci pak dělat :odpovíém jezdit kamionem

všichni na mně koukaj jak na blba, ikdyž na tom není nic špatnýho.

nechci dělat žádnýho chytráka, ale co sem tak slyšel, tak třeba v americe ten kdo jezdí kamionem, je prej většinou člověk, kterej kašlal na školu, nebo seděl a nikdo ho nechce zaměstnat, možná podle toho to tak bere veřejnost i u nás.

nechci kecat, nevím jestli to je pravda nebo ne, ale tady v Česku je to úplně jinak.

kolama dolů


Odpovědět