Články


Nové tahače řady CF a XF se zadní řízenou vlečenou nápravou

2015-02-06 Přečteno: 861x

Eindhoven, 5. února 2015

Společnost DAF představuje tahače řady CF a XF se zadní řízenou vlečenou nápravou. Tato vozidla byla vyvinuta speciálně pro takový typ provozu, kde je vyžadována vysoká užitečná hmotnost a zároveň perfektní manévrovatelnost.

Třínápravové tahače řady CF a XF jsou vybaveny zadní řízenou vlečenou nápravou s jednomontáží o nosnosti 7,5 tuny, která je umístěna za hnanou třináctitunovou nápravou. Díky tomu jsou nové tahače ideální pro takový typ provozu, kdy je třeba často manévrovat v omezeném prostoru a přitom je vyžadováno vysoké užitečné zatížení nebo je vozidlo vybaveno nakládacím jeřábem za kabinou. Tahače řady CF a XF se zadní řízenou vlečenou nápravou se proto skvěle hodí pro přepravu stavebních materiálů a strojů.

Společnost DAF nabízí u nových třínápravových tahačů řady CF a XF výběr mezi 10,8litrovým motorem PACCAR MX-11 a 12,9litrovým motorem PACCAR MX-13 s výkony od 291 kW/396 k do 375 kW/510 k. V rámci programu DAF Transport Efficiency byla provedena důležitá vylepšení těchto motorů a v kombinaci s moderními technologiemi, jako jsou prediktivní tempomat s prediktivním řazením a režim Eco Mode, je možné dosáhnout úspory paliva až 5 %.

Tahač řady CF se zadní řízenou vlečenou nápravou se dodává s kabinou Day Cab, Sleeper Cab nebo Space Cab, řada XF je k dispozici s kabinou Space Cab a Super Space Cab. Všechny modely jsou nyní ve výrobním programu značky DAF.

Společnost DAF Trucks N.V. – pobočka americké společnosti PACCAR Inc, jednoho z největších světových výrobců těžkých nákladních vozidel – je předním výrobcem lehkých, středně těžkých a těžkých nákladních vozidel. Společnost DAF vyrábí kompletní řadu tahačů a podvozků pro montáž nástaveb a dokáže nabídnout správné vozidlo pro každou přepravní aplikaci. Společnost DAF patří také ke špičce v oblasti služeb k produktům: poskytuje smlouvy na opravy a údržbu s více typy podpory, finanční služby od společnosti PACCAR Financial a prvotřídní služby v oblasti dodávek náhradních dílů od společnosti PACCAR Parts. Společnost DAF navíc vyvíjí a vyrábí součásti, jako jsou nápravy a motory pro výrobce autobusů a autokarů po celém světě. Společnost DAF Trucks N.V. má výrobní závody v Eindhovenu v Nizozemsku, ve Westerlo v Belgii, v Leylandu ve Velké Británii a v Ponta Grossa v Brazílii a přes 1 000 prodejců a servisních míst v Evropě i mimo ni.

Diskuze o článku Nové téma


DAF CF

Toto je článek o modelu DAF CF


Články