Články


Kenworth T880: těžké nákladní vozidlo

2015-02-02 Přečteno: 519x

Kenworth T880 zvolen americkými dealery užitkových vozidel (ATD) těžkým nákladním vozidlem roku.

Stavební nákladní vozidlo Kenworth T880 s motorem PACCAR MX-13 bylo na výroční konferenci a veletrhu American Truck Dealers (Američtí dealeři užitkových vozidel, ATD) v kalifornském San Francisku zvoleno za Heavy Duty Commercial Truck of the Year 2015 (Těžké nákladní vozidlo roku 2015).

Tento rok se soutěž zaměřila na kategorii stavebních nákladních vozidel a na speciální vozidla pro těžkou přepravu a pro nejtvrdší podmínky. V průběhu soutěže absolvovali porotci zkušební jízdy a každé nákladní vozidlo hodnotili podle různých kritérií, jako je například inovace, design, bezpečnost, ergonomie a komfort.

„Model Kenworth T880 nastavuje nový standard dokonalosti a těží z dědictví značky Kenworth v oblastech kvality, inovací a špičkové techniky při vývoji a výrobě robustních a spolehlivých stavebních nákladních vozidel, která jsou špičkou ve své třídě,“ řekl generální ředitel společnosti Kenworth Preston Feight. „Toto ocenění, 2015 ATD Heavy Duty Commercial Truck of the Year, odpovídá mnoha pozitivním zkušenostem našich zákazníků s modelem T880 a jeho výjimečným výkonům, komfortu řidiče a tichu v kabině.“

Model T880, nabízený s denní nebo spací kabinou, je vhodný pro zákazníky, kteří vyžadují robustní, spolehlivý a výkonný nákladní vůz pro náročné aplikace, jako jsou sklápěče, domíchávače betonu a vozy pro speciální těžkou přepravu, jako třeba obsluhu naftových polí, převoz dřeva a odpadu. Zákazníci od něj mohou očekávat delší servisní intervaly, nižší provozní náklady a vyšší zůstatkovou hodnotu.

Model T880 se standardně dodává s motorem PACCAR MX-13 o výkonu 500 k a s točivým momentem 2 510 Nm. PACCAR MX-13 představuje lehký a hospodárný motor pro různé aplikace včetně sklápěčů a těžkých nákladů přes 45 tun.

Lisovaná hliníková kabina o šířce 2,1 metru je vyráběna v moderních závodech Kenworth. Tichá kabina má trojitou izolaci a robustní dveře a nabízí vynikající prostoru. Model T880 je také vybaven pneumaticky ovládanou hydraulickou spojkou, výkonnými předními světlomety a lehkými zvedacími nápravami.

Společnost Kenworth získala ceny ATD Heavy Duty Commercial Truck of the Year také za své modely T680 a T700, a to v letech 2013 a 2011.

Organizace ATD reprezentuje více než 2 000 dealerů středních a těžkých nákladních automobilů. Členové ATD se podílejí na programech, službách a výhodách programů National Automobile Dealers Association (Státní asociace automobilních dealerů –  NADA). Více informací naleznete na www.atd.org.

Společnost Kenworth Truck Company je výrobcem The World’s Best® (nejlepších na světě) těžkých a středních nákladních automobilů. Domovská stránka společnosti Kenworth je www.kenworth.com. Kenworth je součástí společnosti PACCAR.

Společnost DAF Trucks N.V. – pobočka americké společnosti PACCAR Inc, jednoho z největších výrobců těžkých nákladních vozidel na světě, je předním výrobcem lehkých, středně těžkých a těžkých nákladních vozidel v Evropě*, s 16,2% podílem na trhu v kategorii vozidel s hmotností nad 16 tun v roce 2013 Společnost DAF vyrábí kompletní řadu tahačů a nákladních vozidel a dokáže nabídnout správné vozidlo pro každou přepravní aplikaci. Společnost DAF patří také ke špičce v oblasti služeb k produktům: poskytuje smlouvy na opravy a údržbu s více typy podpory, finanční služby od společnosti PACCAR Financial a prvotřídní služby v oblasti dodávek náhradních dílů. Společnost DAF navíc vyvíjí a vyrábí součásti jako nápravy a motory pro výrobce autobusů a autokarů po celém světě. Společnost DAF Trucks N.V. má výrobní závody v Eindhovenu v Nizozemsku, ve Westerlo v Belgii, v Leylandu ve Velké Británii a v Ponta Grossa v Brazílii a přes 1 000 prodejců a servisních míst v Evropě.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články