Články


DAF Trucks Praha rozšířil areál v Jažlovicích

2014-11-24 Přečteno: 399x

01-10-2014, Praha

Společnost DAF Trucks Praha, největší dealer nákladních vozidel DAF v České republice, rozšířil svůj stávající areál o sousední pozemek a na něm otevírá novou budovou. Ta slouží nejen jako servis, ale také jako místo pro předávání nových vozidel, sídlí v ní též dceřiná společnost Paccar Financial.

DAF Praha je větší než DAF Frankfurt

DAF Trucks Praha otevírá 1. října 2014 novou servisní halu a plochu hned vedle svého původního areálu v zóně v Jažlovicích u Říčan ve Středočeském kraji, přímo u dálnice D1 ve směru na Brno.

Nový pozemek má celkem rozlohu 10 900 metrů čtverečních, z toho 6700 metrů jsou parkovací plochy a komunikace. Nově je zde 50 parkovacích míst pro tahače, dalších 35 míst je na asfaltové ploše pro použitá nákladní vozidla určená k prodeji. Nové zázemí nabízí také 28 míst pro jízdní soupravy tahače s návěsem.

Plocha obou spojených areálů je 19 000 metrů čtverečních, čímž je DAF Trucks Praha větší, než podobné dealerství DAF vlastněné také mateřskou společností DAF Trucks N.V., v německém Frankfurtu nad Mohanem, které má rozlohu 16 200 metrů čtverečních.

Servisní plocha v nové budově čítá 925 metrů čtverečních, sklad má 45 metrů. Celá budova zabírá plochu 1175 metrů, včetně části s kancelářskými prostory. DAF Trucks Praha má nyní nově celkem 1735 metrů čtverečních servisní plochy v obou budovách.
O 60 procent větší kapacita servisu.
„Díky otevření nové části narostla celková kapacita servisu o 60 procent a má šest průjezdných servisních stání, což je kapacita pro 24 tahačů. Servisní zázemí se tak dostalo na kapacitu, o které jsme snili, ale hlavně je dostatečná i do budoucna,“ říká ředitel DAF Trucks Praha Luděk Šlajer.

Nová budova B je rozdělená na servisní část ve větší hale, kde bude probíhat příprava nových vozidel před předáním zákazníkům a dlouhodobé opravy, například kabin, rámů a podobně, a na část, určenou k předávání nových vozidel zákazníkům. „To umožňuje v klidu a bez negativního vlivu počasí vysvětlit majiteli i řidiči všechny funkce nového vozidla. V přilehlé místnosti se provede ´papírové´ předání vozidla. Vše na jednom místě a pod jednou střechou,“ popisuje Luděk Šlajer.

Na otázku, jestli je nový pozemek či areál něčím zajímavý, ředitel Luděk Šlajer s mírnou nadsázkou odpovídá: „Nenašly se tady žádné vykopávky, takže zřejmě jen tím, že se nám podařilo v zastavěné průmyslové zóně koupit pozemek odpovídající velikosti, který sousedí s naším stávajícím areálem.“ A vzápětí vážněji doplňuje: „V tom je pro nás ten pozemek i areál výjimečný. Pro rozvoj společnosti, ale hlavně obslužnost zákazníků jde o zásadní průlom pro celý DAF v České republice.“

Důležitý pro rozvoj obchodu i následných servisních služeb považuje nový areál také Roman Kubálek, ředitel společnosti DAF Trucks CZ, oficiálního zástupce značky DAF v České republice. „Roky jsme přemýšleli o tom, kde a jak navýšit servisní kapacitu, která musí navazovat na stále rostoucí prodeje vozidel DAF v České republice. Zvažovali jsme výstavbu areálu u dálnice D8, ale nakonec jsme se po velmi tvrdých jednáních dohodli na koupi sousedního pozemku přímo v Jažlovicích. To považujeme za unikátní a hlavně nejlepší řešení pro zákazníky DAF Trucks Praha, kteří tak nadále budou jezdit na známé místo,“ říká Roman Kubálek a dodává: „Důležité je, že jsme na jednom místě za celý DAF v České republice zhutnili jeho služby. Od prodeje nových vozidel, přes výrazně rozšířenou kapacitu servisu, či přes možnost financování až po rozvíjející se prodej použitých vozidel.“

zdroj: DAF Trucks CZ

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články